Крапля точить камінь!

Переходимо на українську мову спілкуванняВітаю! Навіщо я створив цей сайт? Просто дістало. Дістало невігластво політиків, дістало небажання людей щось змінити в собі для початку, адже зміни глобальні починаються з невеличких, а потім, як снігова лавина накривають все. Я не очікую навали користувачів і не сподіваюся на шалену популярність ресурсу. Але чудово пам’ятаю старий бджолиний вислів: “Крапля камінь точить”.  Я створив цей сайт, для того, щоб сприяти людям, що мають бажання перейти на українську мову спілкування. Тут я планую ділитися своїм досвідом, а також сподіваюся на те, що й ви поділитеся своїм зі мною. Адже кожен з нас вже більше 20 років чекає на якісь позитивні зрушення, часто не усвідомлюючи того, що починати маємо з себе. Так, саме з себе. І, можливо, зробивши своїй країні такий невеличкий подарунок, ми вже не зупинимося на цьому?

Тож почну. З чого почав я? Враховуючи той факт, що в силу своєї професії я практично весь час проводжу за компом, я встановив український мовний пакет на свою ОС. Відверто кажучи, жодних незручностей я не відчув. Навпаки, працювати стало приємніше (гени пальцями не передавиш :-) ). Потім я почав використовувати українську у побуті і у спілкуванні з друзями. Це показало мені, наскільки я помилявся, вважаючи що знаю українську і можу вільно нею розмовляти. Словниковий запас виявився вкрай малим. Щоб поповнити його, я почав багато читати українською (байдуже що, важливо було поповнити свій словниковий запас). Але тут слід бути обережним, оскільки книжки українською випущені за союза можна вважати українськими з деякою натяжкою, оскільки пересипані вони русизмами і суржиком. З цим можна боротися за допомогою інтернету. Багато українських сайтів (на жаль далеко не всі) мають українську версію, тож варто читати саме її. Також існує чудовий ресурс http://www.lingvo.ua/ який є по суті тлумачним словником онлайн.

Важливо оточити себе як найбільш україномовними продуктами. Це стосується музики і фільмів. В Україні безліч чудових україномовних гуртів на будь-який смак, але на радіо і по ТБ ви їх не почуєте і не побачите. Та в нас існує інтернет радіо http://eradio.net.ua/ наприклад це. Я, наприклад, за допомогою цього сайту відкрив собі цілий світ. Щодо фільмів, серіалів, мультиків та ТБ програм – їх також можна знайти у інтернеті з якісним українським перекладом. Існують спільноти які безкоштовно, заради поширення української мови, займаються перекладом відеопродукції. Ось пара посилань: http://uateam.tv/ http://www.hurtom.com/.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Оцінок: 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *