Як перейти на українську мову?

Як перейти на українську мову спілкування?Отже, як перейти на українську мову? На перший погляд може здатися, що нічого складного тут немає, хочеш – говори. Але коли ти перестаєш просто хотіти, і справді намагаєшся спілкуватись українською, починаєш розуміти, що це ой як непросто.  Важко щоразу переключатись на українську мову, коли звик до російської, а іноді й просто забуваєш. Адже коли ми щось говоримо, ми концентруємось на тому, що говоримо, а не на тому, якою мовою. І коли в тебе вже вирвалось півслова російською, й ти раптом згадав «тю, я ж мав говорити українською!», і не можеш на ходу вирішити, продовжувати вже російською, чи перейти на українську, і в тебе виходить якийсь дикий суржик, слово російською, слово українською.  Важко щось запитати українською в незнайомої людини, якщо знаєш, що практично всі навколо розмовляють російською, тим більше, що після кількох таких спроб виявляється, що твій співрозмовник не второпав, що ти звертаєшся до нього українською, і кілька разів перепитає, перш ніж до нього дійде зміст твого запитання. А бува ще й не зрозуміє значення якогось слова, і відповість щось не в тему. Важко відповісти українською на запитання російською, бо реакція часто буває такою ж. А якщо в твоєму оточенні немає зовсім україномовних, і тобі немає  з ким практикуватись? А якщо при цьому ти ще й українську не дуже добре знаєш? І сам не можеш нею два слова до пуття зв’язати, і вимова в тебе не дуже українська, і тобі кажуть, щоб ти вже краще говорив російською і не ганьбив українську мову? А якщо тебе ще й твої рідні та друзі не розуміють і не підтримують?

Все це може створити внутрішній дискомфорт, але не є нездоланними перешкодами, через які варто відмовлятись перейти на українську мову. Отже, починаймо з ними воювати, потроху, потроху, поки від них і сліду не залишиться.

Найперше, що допоможе Вам звикнути до української, це її пасивне використання. Оточіть себе по можливості нею всюди. Переведіть свої операційну систему, Інтернет-переглядач та щонайбільшу кількість програм на українську. Читайте та слухайте українською ЗМІ, ТБ, книги (бажано не тільки художні, а й будь-які, якими Ви користуєтесь), аудіокниги, кіно, музику.

Пишіть українською. Якщо Ви виробите звичку писати українською автоматично, навіть не замислюючись над мовою, усім, хто Вас зрозуміє, Ви вже зробите півкроку до того, щоб почати нею говорити. А якщо Ви прагнете покращити свою мову, тут Ви знайдете також статті з питань граматики та українського мовлення.

Шукайте україномовне середовище. Чи хоча б однодумців, що, як і Ви, прагнуть спілкуватись українською мовою, навіть якщо ні Ви, ні вони не володіють нею досить добре. Навчайтесь разом, виправляйте одне одного, чи просто розмовляйте, долаючи мовний бар’єр. А якщо немає ні середовища, ні однодумців? Та ні, вони є, просто Ви про них не знаєте. Не може бути, щоб у Вашому місті не було жодної людини з такими ж бажаннями та проблемами, як у Вас. Практично в кожному більш-менш великому місті діють безкоштовні мовні курси, й інформацію про них легко знайти через Гугл чи соцмережі. Ті ж соцмережі допоможуть знайти Вам однодумців і в своєму місті. Єднаймося, бо ми того варті!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Оцінок: 1

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *