Аудіокниги українською

Ви любите слухати аудіокниги?

Цікава книга в добрій озвучці дарує справжню естетичну насолоду, захоплює, затягує у вихор думок і подій. Голос хорошого диктора посилює виразність авторських думок, залишаючи при цьому повний простір для Вашої візуальної уяви. Аудіокнига не може замінити паперову, втім, як і паперова – аудіокнигу. Це два різні способи сприйняття художніх творів, як, скажімо, кіно й театр.

Аудіокнига буде з Вами тоді, коли паперову з тих чи інших причин читати незручно чи неможливо. Голосові книги добре слухати, коли руки та очі зайняті, чи коли Ви хочете дати очам і тілу повний спокій. Крім того, вони ще й здатні допомогти нам покращити нашу мову.

Те, як ми говоримо, великою мірою залежить від того, що ми чуємо навколо себе. Почуті слова та фрази осідають в нашій підсвідомості, й потім при розмові спливають з неї назовні. Саме тому, коли ми довго з кимось спілкуємось, ми починаємо використовувати фрази свого співрозмовника, а він – наші. І коли україномовна людина постійно чує російську, деякі слова й граматичні конструкції так засідають в її підсвідомості, що витісняють українські, і вона починає вживати саме їх замість своїх рідних. Досить часто, коли з язика злітають російські слова, ми усвідомлюємо, що це стається випадково, й вони нам не рідні, але деякі з них вже починаємо сприймати як свої, тоді як свої забуваємо. Те ж саме відбувається і з російськомовними, коли вони часто чують українську – в їхню мову починають потрапляти українські слова. А тут ще й на ТБ моду завели: постійно перескакують з російської на українську й навпаки, створюючи в наших мізках мовну мішанину. Який же вихід, як цьому протистояти, як покращити свою мову? Вихід очевидний – слухати якомога більше гарної правильної мови. А де ж її ще можна почути в такій кількості, як не в аудіокнигах письменників, що чудово володіли українською?

Ми хочемо записати для Вас серію аудіокниг українських письменників і подарувати Вам ці записи абсолютно безкоштовно, щоб Ви могли їх слухати, насолоджуватись чудовими творами та покращувати одночасно свою українську мову. Разом з тим ми не маємо наміру порушувати авторські права, тому записати ми зможемо лише ті книги, на які дія авторського права вже спливла. За законом, авторське право втрачається через 70 років після смерті письменника – тоді його твори перестають вважатися власністю його нащадків, а перетворюються на загальнонаціональну спадщину. Під цю категорію підпадають всі українські класики та митці “розстріляного відродження”. А записати ми Вам хочемо саме ті книги, які Ви насамперед хотіли б почути. Розкажіть нам про них в коментарях до цієї статті, або через форму зворотнього зв’язку, і скоро Ви зможете почути свою улюблену книгу вголос.

Відповідь до “Аудіокниги українською”

  1. Олег сказав:

    О, це дуже вдала і начасна ідея!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *