Аудіокниги українською

ПРОСЛУХАТИ НАШІ АУДІОКНИГИ МОЖНА ТУТ.

Ви любите слухати аудіокниги?

Цікава книга в добрій озвучці дарує справжню естетичну насолоду, захоплює, затягує у вихор думок і подій. Голос хорошого диктора посилює виразність авторських думок, залишаючи при цьому повний простір для Вашої візуальної уяви. Аудіокнига не може замінити паперову, втім, як і паперова – аудіокнигу. Це два різні способи сприйняття художніх творів, як, скажімо, кіно й театр.

Аудіокнига буде з Вами тоді, коли паперову з тих чи інших причин читати незручно чи неможливо. Голосові книги добре слухати, коли руки та очі зайняті, чи коли Ви хочете дати очам і тілу повний спокій. Крім того, вони ще й здатні допомогти нам покращити нашу мову.

Те, як ми говоримо, великою мірою залежить від того, що ми чуємо навколо себе. Почуті слова та фрази осідають в нашій підсвідомості, й потім при розмові спливають з неї назовні. Саме тому, коли ми довго з кимось спілкуємось, ми починаємо використовувати фрази свого співрозмовника, а він – наші. І коли україномовна людина постійно чує російську, деякі слова й граматичні конструкції так засідають в її підсвідомості, що витісняють українські, і вона починає вживати саме їх замість своїх рідних. Досить часто, коли з язика злітають російські слова, ми усвідомлюємо, що це стається випадково, й вони нам не рідні, але деякі з них вже починаємо сприймати як свої, тоді як свої забуваємо. Те ж саме відбувається і з російськомовними, коли вони часто чують українську – в їхню мову починають потрапляти українські слова. А тут ще й на ТБ моду завели: постійно перескакують з російської на українську й навпаки, створюючи в наших мізках мовну мішанину. Який же вихід, як цьому протистояти, як покращити свою мову? Вихід очевидний – слухати якомога більше гарної правильної мови. А де ж її ще можна почути в такій кількості, як не в аудіокнигах письменників, що чудово володіли українською?

Ми хочемо записати для Вас серію аудіокниг українських письменників і подарувати Вам ці записи абсолютно безкоштовно, щоб Ви могли їх слухати, насолоджуватись чудовими творами та покращувати одночасно свою українську мову. Разом з тим ми не маємо наміру порушувати авторські права, тому записати ми зможемо лише ті книги, на які дія авторського права вже спливла. За законом, авторське право втрачається через 70 років після смерті письменника – тоді його твори перестають вважатися власністю його нащадків, а перетворюються на загальнонаціональну спадщину. Під цю категорію підпадають всі українські класики та митці “розстріляного відродження”. А записати ми Вам хочемо саме ті книги, які Ви насамперед хотіли б почути. Розкажіть нам про них в коментарях до цієї статті, або через форму зворотнього зв’язку, і скоро Ви зможете почути свою улюблену книгу вголос.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Інші статті за темою

Іван Нечуй-Левицький, “Запорожці”. Час... Чи знаєте Ви, шановне панство, що Іван Нечуй-Левицький є автором одного з наших найулюбленіших сюжетів? Як Ви вже читали в попередніх статтях, він пис...
Аудіоказка за твором Івана Франка «Фарбований лис»... Друзі, пропонуємо Вам послухати чудову аудіоказку за твором Івана Франка «Фарбований лис». У казках всього світу лис звичайно дуже хитре створіння, що...
Іван Нечуй-Левицький, “Запорожці”. Час... Казка Івана Нечуя-Левицького «Запорожці» сповнена символізму. У ній він створив ідеалістичний образ Січі й козаків, підкресливши, що нинішні люди куди...
Аудіоказка “Жабка” Друзі! Пропонуємо Вам ще одну аудіокнигу для дітей - казку Оксани Войтюк-Войновської "Жабка". Нагадаємо, що всі наші аудіокниги можна вільно за...
Іван Нечуй-Левицький, “Запорожці”. Час... Твори Івана Нечуя-Левицького - чудовий шанс почути справжню українську мову 19 і початку 20 сторіччя. Ми вже розповідали, що мандруючи Україною, він в...

5 відповідей “Аудіокниги українською”

 1. Олег сказав:

  О, це дуже вдала і начасна ідея!

 2. Іван сказав:

  Не можу розібратися де ж аудіокниги

  • Живи українською сказав:

   Шановний Іване, перейдіть за посиланням на початку статті, щоб відкрити список аудіокниг. Ось він: http://liveua.in.ua/category/literatura/audioknyhy. Усі статті, починаючи з другої, містять відеозаписи аудіокниг. Ви можете завантажити собі будь-яку, яка Вам сподобається, у відео- чи в аудіоформаті (як це зробити, розповідається наприкінці кожної статті). Скоро ми додамо ще одну дитячу аудіокнигу, ну й звісно в майбутньому додаватимемо ще, що дитячі, що дорослі.

 3. Iryna сказав:

  Не обмежуйтесь лише укаїнською літературою. Уся світова класична та сучасна книга має залучати слухача до української мови. Читати мають професійні актори або студенти Карпенка-Карого з доброю вимовою, як це було в asbook(перестала існуаати). Треба мати пошуковик на сайті. Без цього ваша аудіторія буде складатися з учнів середньої школи, що змушені зкласти ЗНО.

  • Живи українською сказав:

   Шановна пані! Ми не хочемо порушувати авторських прав, тому записуємо лише ті книги, на які дія цього права вже спливла (ми це вже казали у статті, яку Ви коментуєте). В сучасних авторів варто просити дозволу (чи в їхніх спадкоємців, якщо письменник вже відійшов на той світ). Щодо перекладеної літератури, тут треба просити дозволу ще й у перекладача, й можливо, у видавництва.
   Наш проект – некомерційний і волонтерський, ми працюємо над ним у вільний час, тому не бачимо сенсу гаяти цей час на те, щоб в 99,9…% випадків отримати відмову (адже хоч-не-хоч, книга є комерційним продуктом, а добре поставлений голос для актора – робочим засобом). Адже краще натомість щось своє створити, хіба ні? Але якщо Ви зможете нам організувати все те, що пропонуєте, ми будемо Вам дуже вдячні, бо ми, звісно, не проти, щоб і аудіокниг в нас було більше, й записувались вони на професійній апаратурі, й сучасні твори серед них були теж. Якщо Ви зможете це зробити, зв’яжіться з нами, будь ласка, через Контакти: http://liveua.in.ua/zvorotnij-zvyazok.
   Ну й надалі такі пропозиції краще надсилати через Контакти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *