Україномовні фестивалі літа 2018 року

Ура, літо! Нарешті воно прийшло, і ми зможемо кудись гайнути відпочити. А якщо ще й побуваємо на якійсь цікавій події, це буде справді незабутня й перевершена мандрівка! Та свій відпочинок можна зробити ще приємнішим і кориснішим, якщо ми оберемо якийсь україномовний фестиваль і зануримось на певний час в українське мовне середовище.

Тож ми підібрали для Вас збірку україномовних фестивалів, що відбудуться цього літа.

Україномовні фестивалі: літо 2018

 

Гелон фест

16-17 червня, с. Більськ Котелевського р-ну Полтавської обл.

Дуже скоро, наприкінці цього тижня, відбудеться колоритний етнофестиваль біля унікального Більського городища, який, як припускають, був легендарним скіфським Гелоном. Організатори обіцяють автентичну та сучасну етнічну музику (зокрема, Катю Чілі та «Шпилястих кобзарів»), виступ кінного театру, свято ковалів та гончарів, ярмарок народних ремесел, показ кількох модельних колекцій, інтерактивний конкурс на кращу родину в вишиванках, кулінарні вироби за скіфськими мотивами, проживання в археологічному таборі і, звісно ж, екскурсії розкопками Більського городища. Тож якщо Ви ще не вирішили, що робити на цих вихідних, мерщій збирайте наплечник і гайда до Більська!

Вхід вільний.

 

Княжий фестиваль

23-24 червня, с. Заріччя біля м. Володимир-Волинський, сторінка ФБ

Фестиваль відбудеться поряд з чудовим історичним містом Володимиром-Волинським, розташованим неподалік від кордону з Польщею. Тут буде можна не тільки послухати музику, а ще й зануритися в історичне середовище. Організатори обіцяють неповторну атмосферу історичного міста, реконструкцію лицарських боїв та інші театралізовані дійства, покази етнічної моди, креативні фотозони, ярмарок майстрів, смачну автентичну їжу, розваги для дітей і навіть ранкову йогу. Крім того, можна буде поспілкуватися з відомими українцями та культовими українськими письменниками. Ну й звичайно музика, куди ж без неї! Орієнтуються вони насамперед на рок та сучасну етнічну музику, обіцяють виступи «Троє зілля», «The Doox», «ДримбаДаДзига», «Чумацький шлях», «Kozak System», «ЛТК», «КораЛЛі», «Irdorath», «ТНМК» та єдиний неукраїнський гурт – білорусів «Стары Ольса».

Фестиваль буде безалкогольним, ціна символічною – усього лише 50 гривень.

 

Фестиваль Галич

23-25 червня, еко-етнофестиваль, м. Галич Івано-Франківської обл.

Практично у той же час відбудеться ще один фестиваль, і теж етнічно спрямований, лиш триватиме він на день довше. Подія відбудеться також на заході, але значно південніше, у місті Галичі неподалік від Івано-Франківська, на узбережжі Дністра. Впродовж двох перших днів Ви зможете відвідати лекції на екотематику та побувати на численних майстер-класах. Там Ви дізнаєтесь про новітні екотехнології та пермакультуру, навчитесь правильно поводитись з побутовими відходами, варити мило, плести з соломи, виготовляти гончарні вироби, ляльки-мотанки, малювати вуличні портрети, вирізьблювати на дереві і навіть збирати трави як належить. Також Вас познайомлять із бансами (рухливими танцями), бойовим гопаком та іграми й забавами Опілля. Увечері – концерт етнічної та фольклорної музики (зокрема, обіцяють гурт «КораЛЛі»), перегляд фільмів та вечірня ватра. А от в понеділок Вам запропонують екоекскурсії лісом, степом і навіть водою, а також знайомство з місцевими історичними пам’ятками. І звісно, за час перебування на фестивалі Вас годуватимуть смачними й недорогими галицькими стравами.

Ціна повної програми фестивалю разом із проживанням у наметовому містечку – 300 гр. Однак, якщо Ви на той час опинитесь поряд і захочете прийти подивитися якісь окремі програми, то зможете це зробити абсолютно безкоштовно.

 

Фестиваль гончарства і ковальства

25 червня – 1 липня (основна програма – 30 червня), с. Опішне Зіньківського р-ну Полтавської обл.

Власне, тиждень триватиме тільки ковальський фестиваль, а гончарський – останні три дні. Основна програма очікується 30 червня. У цей день Ви зможете послухати етнічну та фольклорну музику, подивитися конкурс малювання на тілі, відвідати численні майстер-класи з ковальського, гончарського та малярського мистецтва, повболівати на конкурсах, взяти участь у вікторинах, придбати на ярмарку гончарні вироби і побувати на численних екскурсіях.

Ціна від 25 до 40 гр. за один день, для школярів та студентів ще дешевше.

 

Фестиваль різьбярства у Глухові

4-8 липня, м. Глухів Сумської обл.

Фестиваль організовує військово-патріотичний рух «Джура» у козацькій столиці Глухові, що на кордоні з Росією. Попри це, організатори обіцяють не тільки повністю україномовний фестиваль, а ще й екскурсії містом українською мовою. Це буде велике свято різьбярського мистецтва, де Ви зможете побачити багатьох цікавих майстрів і вивчити секрети цього ремесла на майстер-класах. Зокрема, серед майстрів будуть скульптор і музикант гурту Joryj Kloc Антон Вогнедар Лубій, скульптор, письменник і голова ГО «Етнічні козаки Подніпров’я» Руслан Найда, різьбяр і керівник гурту бойового козацького вишколу «Стрибожі правнуки» Володимир Лисюк. Також вони обіцяють цікаву музику (автентику, рок і сучасну етнічну), кінопокази, літературні презентації, ярмарок майстрів, показові виступи з козацького двобою і дитячі галявини.

Вхід безкоштовний.

 

Холодний яр 

6-8 липня, Черкаська обл., Кам’янський р-н, с. Грушківка, сторінка ФБ

У той же самий час Ви зможете відвідати ще один чудовий патріотичний фестиваль з рок та етнічною музикою. Фестиваль проходить під гаслом «Фестиваль нескореної нації» і присвячений Холодноярській республіці. Там Ви зможете взяти участь у піших та велосипедних екскурсіях Холодним Яром, різноманітних спортивних заходах (змаганнях, майстер-класах), відвідати ярмарок майстрів та їхні майстер-класи, побувати на гутірковій галявині й зустрітися з такими цікавими й видатними особистостями, як письменники Василь Шкляр, Лариса Ніцой, Леся Горліс-Горська, політиками Олегом Тягнибоком, Іриною Фаріон, В’ячеславом Кириленком, лідером гурту «От Вінта» Юрієм Журавлем та іншими. Також Вам запропонують виставку інституту національної пам’яті, кінопокази, дитячий майданчик та багато української музики: Руслана Лоцман, «От Вінта», «Motanka», Dj Tapolsky, «В моїй голові», «Спека», «КораЛЛі», «Чумацький шлях», «Тінь сонця», Христина Панасюк, «MniShek», «ГуляйГород GG», «Карна», «Кому вниз».

Захід безалкогольний, вхід за благодійними внесками, під час фестивалю збиратимуться кошти для реабілітаційного центру учасників російсько-української війни.

 

Тарас Бульба

13-15 липня, м. Дубни Рівненської області, сторінка ФБ

Подія проходить під гаслом “Фестиваль впертого духу!” і пропонує 3 дні шаленого драйву для любителів важкої музики (+ ще трішки етно- та іншого року для різноманітності), літературно-мистецьку сцену, екскурсії, ярмарок з виробами народних майстрів, дитячий майданчик, проживання в наметовому містечку та автостоянку.
Ви зможете насолодитися виступами таких музикантів: «Kozak System», Христина Соловій, «Karna», «Sinoptik», «Space of Variations», «Morphine Suffering», «Anna», «Тінь сонця», «Khors», «Megamass», «Znich», «Hell:oN», «Жадан і Собаки», «niagAra», «Velikhan», «Фіолет», «Aghiazma», «Zwyntar», «Dash», «Exact division», «Sunrise», «Dimicandum».

Вартість заходу – 400 гр.

 

Заліщики-фест

15 липня, м. Заліщики Тернопільської обл., сторінка ФБ

Фестиваль відбудеться на День міста Заліщики і триватиме один день. Обіцяють фольк- і рок-музику, зокрема “Гуцул Каліпсо”, “Толока”, “Чумацький шлях”, “Акорд”, Василь Зінкевич, а також свято фарб Холлі, нічні танці, атракціони і смачні страви. Вхід вільний.

 

XXV Міжнародний Гуцульський фестиваль

28-29 липня, м. Яремче Івано-Франківської обл., Карпати

На фестивалі можна буде зануритись у світ гуцульської культури: послухати автентичну гуцульську музику та подивитися традиційні гуцульські танці, повболівати на конкурсі за кращих виконавців, взяти участь у майстер-класах, відвідати ярмарки народних майстрів та скуштувати смачних традиційних гуцульських страв. Про вартість заходу наразі нічого не відомо, можливо, буде безкоштовним.

 

Ту Стань!

3-5 серпня, фестиваль української середньовічної культури, с. Урич Сколівського р-ну Львівської обл., сторінка ФБ

Основна програма фестивалю – це середньовічна лицарська культура України. Ви зможете побачити численні історичні реконструкції, лицарські турніри та бугурти (масові бої), театралізовані дійства, нічний штурм Фортеці, лазерне шоу та мандрівку в минуле з доповненою і віртуальною реальностями. Крім цього, Вам запропонують ще й танці та співи, майстер-класи, показ кінофільмів, смачну кухню та цікаві екскурсії.

Зараз ціна на один день – 120 гр, на три дні – 250 гр. Ближче до початку фестивалю вартість квитків зростатиме.

 

Ше.Фест

18-19 серпня, с. Моринці Звенигородського р-ну Черкаської обл., сторінка ФБ

І вже ближче до кінця літа відбудеться ще один чудовий фестиваль на батьківщині Тараса Шевченка, присвячений, як Ви вже, мабуть, здогадалися, нашому великому поетові. Організатори обіцяють багато цікавої рок і фольк-музики (через віддаленість у часі точний склад ще невідомий), екскурсії, майстер-класи з хенд-мейду, книжковий ярмарок, виставку народних майстрів та художників, українське кіно, театральну сцену, дитячу галявину, смачну їжу, наметове містечко. Та звісно, головна мета фестивалю – оновлення і популяризація творів Шевченка і постаті самого поета, який і був і є одночасно і великим генієм, і зрозумілим та близьким кожному. Організатори підкреслюють, що на заході лунатиме тільки українська мова, за винятком цитування кількох віршів Шевченка, які він написав російською.

Фестиваль безалкогольний, вхід, імовірно, буде за благодійними внесками. Слідкуйте за інформацією на їхніх сторінках, ближче до початку події буде відомо більше.

 

Захід.фест

24-26 серпня, база відпочинку “Чарівна долина” біля с. Родатичі неподалік від Львова, сторінка ФБ

А на останні літні вихідні відбудеться масштабний триденний фестиваль сучасної музики. Зараз вже відомі імена таких музикантів, як “Sepultura”, “Guano Apes”, “Therion”, “We butter the The bread with butter”, “Bullet for my Valentine”, “Pianoboy”, “Один в каное”. Поселитися Вам запропонують у комфортному наметовому містечку з душем, можливістю підзарядки мобільних телефонів, автостоянкою і навіть індивідуальною в’язанкою дров для кожного.

Квиток в наметове містечко 450 гр., з автостоянкою – 600, на концерт – 1200.

 

Отже, обов’язково скористайтесь нагодою і відвідайте хоча б одну з цих чудових подій і отримайте купу яскравих вражень на цілий рік, а то й на довше. Гарного й цікавого всім літа!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Оцініть цю статтю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *