Українські клуби

dnХочу перейти на українську мову, але це важко! Наче і знаю її, але не вдається говорити вільно, забуваю слова, розмовляю напружено, підбираючи потрібні вислови та збиваюся! Мене постійно перепитують, що я хотів(л-а) сказати. Мені навіть буває кажуть, щоб я краще говорив(-ла) російською.

Мене  ніхто не підтримує в моєму бажанні розмовляти українською, мене просто не розуміють! Я маю лише російськомовне оточення, мені немає з ким практикуватися в українській! Мені кажуть, що це не має сенсу, бо вони знають українську ще гірше за мене!

Мені треба використовувати українську мову для роботи, але я не дуже добре нею розмовляю – весь час чи то російські слова, чи то російські кальки чи суржик з язика злітають!

Я вже вчу її, вчу, а запам’ятати важко, бо вилітає з голови.

Я без проблем читаю українською. Я навіть писати більш-менш добре можу, а от розмовляти – зась!

Якщо хоч в одній із фраз Ви впізнали себе, Вам просто необхідна розмовна практика. Українська нічим не відрізняється від інших мов, і як оволодіти іноземною без практики можуть лише лічені одиниці з надзвичайними здібностями до мов, так і українською – щоб вільно нею володіти, нею треба спілкуватися. Добре було б мати якесь місце, де б збиралися охочі попрактикуватися в українській мові, і стати таким місцем могли б Українські Клуби.

Українські клуби можна було б влаштувати в кожному російськомовному регіоні, де бажають навчитись вільно розмовляти українською мовою. В них можна зробити два відділки: розмовний та навчальний. В розмовному просто розмовляли б, долаючи мовний бар’єр, а в навчальному – працювали б над власними помилками, вчились би розмовляти літературною мовою, уникати кальок та суржику тощо. Учасники клубу за бажанням могли б відвідувати обидва чи тільки один із них. Ти вже й так говориш вільно українською, але твоя мова рясніє суржиком та кальками, займайся в навчальному. Тобі важко говорити, але тебе напружують зауваження на свою адресу щодо твоєї української мови і все, що тобі потрібно – це тільки практика, займайся лише в розмовному. Хочеш і мову вдосконалити, і навчитись вільно розмовляти – займайся в обох.

Отже, якщо Вас зацікавила ця ідея, і Ви б хотіли займатися в такому клубі, або бажаєте створити такий клуб у своєму місті, напишіть про це в коментарях.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Відповідь “Українські клуби”

  1. Наталія сказав:

    Добрий день! В Одесі існує такий клуб: https://www.facebook.com/zahystmovyodesa/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *