Чи добре Ви знаєте “Кайдашеву сім’ю”?

140 років тому, у 1878-му був написаний один з найпопулярніших творів української класики – “Кайдашева сім’я”. Ця повість стала справді народною, нею зачитувались усі верстви населення, що селяни, що містяни, що прості трударі, що інтелігенція. Та й зараз, навіть якщо людина нічого не читала з української класики, про “Кайдашеву сім’ю” вона щонайменше чула. Чим же цей твір такий визначний? Адже насправді в побутових конфліктах немає нічого ні цікавого, ні привабливого, і, скажімо, читаючи про них у кримінальних хроніках, ми не відчуваємо жодного захоплення, а більше смуток і досаду – навіщо? Тож треба бути справді неперевершеним майстром, щоб зробити з такої тематики шедевр. Звісно, що справа насамперед в художній майстерності автора, з якою він зобразив життя мешканців села, чудовому гуморі, що сповнює увесь твір, надзвичайній колоритності персонажів та в низці натяків на глибокі й навіть десь філософські питання.

Цікаво, що село Семигори – цілком реальне, як і інші містечка та села, згадувані у цьому творі. Ви його можете побачити на світлині нижче, яку ми використали як тло до тесту (щиро дякуємо Миколі Шпильовому за надану світлину). У це село автор любив приїздити ще маленьким, а потім юнаком. Та й сім’я, яку описав письменник, теж цілком реальна, лише прізвище героїв було інше – Мазури. А от Довбишів Іван Семенович переніс на сторінки твору цілком, як вони були, навіть разом із прізвищем. Обидві сім’ї були відомі своїми взаємними лайками. Та й узагалі багато героїв письменника мали реальних прототипів, іноді він вставляв у свої твори навіть їхні ж власні фрази, які він дбайливо занотовував собі до записничка.

А Ви добре знаєте “Кайдашеву сім’ю”? Запрошуємо Вас освіжити пам’ять, пробігтися сторінками повісті й перевірити.

 

Повість починається з того, що Лаврін радив своєму старшому братові дівчат, з якими той міг би одружитися. Яка з тих дівчат припала Карпові до вподоби?

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

2 responses to “Чи добре Ви знаєте “Кайдашеву сім’ю”?”

  1. Сергій сказав:

    Дуже цікаво було брати участь в цему тесті,вони так багато сварилися що я напутав коли і за що саме,коні,груші ,глечики . Але ж і насмічвся з запропонованих варіантів .Наче заново прочитав це оповідання

    • Живи українською сказав:

      Ну так, щоб відповісти на всі питання, треба було дуже добре все пам’ятати. Тож якщо Ви на кілька найскладніших питань не відповіли, не переймайтесь, все одно Ви добре цей твір знаєте. Ми дуже раді, що Вам було цікаво і сподобалось:)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *