Цікаві тести для вдосконалення української мови

Цікаві тести: вдосконалюємо свою українську!Друзі, пропонуємо Вам цікаві тести й вікторини, які не тільки допоможуть Вам зрозуміти свій рівень володіння українською мовою, а й удосконалити її, якщо Ви регулярно їх виконуватимете. Ми підготували для Вас тести на знання українських фразеологізмів, рідковживаної лексики, приказок та прислів’їв, і готуємо ще й інші. Ми намагалися робити всі тести цікавими, щоб вони змушували Вас не тільки замислюватися, а й усміхатися, і побудували їх так, що Ви не тільки зможете проконтролювати свій рівень володіння вказаною тематикою, а й краще зрозуміти й запам’ятати написане.

Крім того, наші цікаві тести допоможуть Вам підтримувати свій мозок у формі. Давно відомо, що всілякі вікторини, задачки на логіку, навчання в ігровій формі дуже добре впливають на наші розумові здібності. Чому так відбувається?

Наш мозок має величезну кількість нейронів, які постійно взаємодіють між собою, утворюючи нові зв’язки. Але закріплюються лише ті зв’язки, що виникають в процесі навчання, а всі нейрони, що не зможуть утворити стійкі зв’язки, гинуть – так організм очищується від зайвого, залишаючи лише потрібне. Саме тому мозку потрібні регулярні тренування, щоб зв’язки закріплювались і гинуло якомога менше нейронів. Коли ми постійно робимо одне й те ж саме, виконуємо щоденну рутинну роботу, в нас виробляється звичка й наш мозок задіється лиш частково, слабшає пам’ять, погіршуються здатність до концентрації, вміння діяти в нестандартних обставинах і творчі здібності. Те ж саме відбувається і з м’язами, якщо їх не тренувати – вони меншають, слабшають і гірше справляються з навантаженнями.

Також погано впливає на пам’ять одночасне виконання кількох задач, наприклад, коли ми краєм ока дивимось телевізор, одним вухом слухаємо маму чи брата, і ще й намагаємось набрати подрузі повідомлення на смартфоні – це знижує щільність сірої речовини мозку і він всихає.

Крім того, наш мозок має ще купу ворогів: це й недосипання, й неправильне харчування (всілякі фастфуди з цукром і трансжирами), і цигарковий дим (навіть якщо Ви не курите, Вас змушують бути пасивним курцем на вулицях та в купі інших місць), і хронічний стрес, і брак свіжого повітря. І це – наші реалії, від яких відгородитись повністю неможливо. Зате можна спробувати звести їх до можливого мінімуму і нейтралізувати вплив тих, яких не уникнути, вправами для мозку.

Як же можна тренувати наш мозок? Врізноманітьте свій побут навіть у дрібницях, робіть не те, що звикли завжди, проводьте свої вихідні інакше, зацікавтесь чимось новим. Навіть якщо Ви час від часу ходитимете іншим шляхом, це вже добре вплине на Ваш мозок. Але найкращим тренажером для мозку є розумові вправи. Навчайтесь чомусь новому, посилюйте здатність до концентрації на одному завданні, розв’язуйте нестандартні задачки на логіку, проходьте цікаві тести й вікторини, щоб і пам’ять потренувати, і дізнатись щось нове. Звісно, все повинно мати міру, не варто захоплюватись ними до «одуріння» – якщо Ви «гаруватимете» в спортзалі 7 годин поспіль, це теж погано відіб’ється на Вашому здоров’ї. Мозок повинен не тільки працювати, а й відпочивати час від часу. Важливо, щоб під час навчання чи тренування Ви не перевтомлювались; якщо ж завдання будуть для Вас цікавими, Ви і потренуєтесь, і порозважаєтесь одночасно.

Отже, друзі, пропонуємо Вам наші цікаві тести – тренуйте пам’ять, витягуючи з її закапелків забуті слова та фрази, вивчайте нове, дізнавайтесь щось для себе цікаве. Деякі з наших тестів ми побудували саме так, щоб дати Вам більше нової цікавої інформації, як, скажімо, в тестах на рідковживану лексику, де ми наводимо приклади вживання цих слів у художній літературі, й можливо, Вас зацікавлять і самі письменники, і Вам захочеться прочитати і згаданий твір, й інші книги цього ж автора.

Друзі, будемо дуже раді почути Ваші відгуки про наші цікаві тести! Вони не задовгі для Вас? Може, Вам було б зручніше, якби запитань було менше? Які ще цікаві тести з української мови (чи з українського життя) Вам хотілось би пройти, які саме свої знання перевірити, що підучити? Розкажіть нам про це в коментарях.

ПЕРЕГЛЯНУТИ ТЕСТИ МОЖНА ТУТ

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Оцінок: 5

6 responses to “Цікаві тести для вдосконалення української мови”

 1. Антон сказав:

  Коли даєш невірну відповідь, в повідомленні все одно стоїть зелена галочка, і не одразу зрозуміло, що помилився. Було б дуже зручно, якби відповіді на питання, в яких зробив помилку, підсвічувалися, наприклад, червоним хрестиком, щоб привернути увагу користувача.

  • Живи українською сказав:

   Обов’язково, але трішки інакше:) На жаль, ми не маємо технічної можливості реагувати на кожну відповідь читача, програма лише підраховує бали, і все. А зелена галочка – то просто іконка, якою ми хотіли показати, що самі даємо правильну відповідь. Щоб не збивати нікого з толку, в усіх наступних тестах будемо використовувати інший значок, що не буде асоціюватися з правильністю чи неправильністю.

 2. Лідія сказав:

  Дякую, дуже змістовні і цікаві тести, важливо для себе наскільки ти володієш рідною мовою,

 3. Венета Любов сказав:

  Щиро дякую. Направду було цікаво перевірити свої знання.

  • Живи українською сказав:

   Рада, що Вам сподобалось! Заходь те, невдовзі з’являться нові тести.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *