Українські фразеологізми-2

Що більше людина знає усіляких барвистих фраз і влучних висловів, то багатше й гарніше її мовлення. А Ви багато знаєте українських фразеологізмів? Хто з Вас зміг би позмагатися зі звичайним парубком, що вжив у коротенькій промові на 3 речення аж 6 фразеологізмів?

“— А що, Карпе,— казав Васюта, ідучи з громади,— отже бачиш, що не все вони нам, а й ми їм можемо вкрутити хвоста. З землею облизня вже піймали, а й тепер знову тертого хрону піднесли їм такого, що довго в носі крутитиме. От побачиш, що й далі духопели від нас їстимуть, та таки й не дамо нам у кашу наплювати.” (Борис Грінченко “Під тихими вербами”)

Отже, друзі, пропонуємо Вам ще один тест на знання українських фразеологізмів (попередній можна переглянути тут).

 

Накрити мокрим рядном = ?

 

Друзі! Якщо Ви не тільки добре відповіли на питання, а й у Вашому регіоні використовується більшість із цих фразеологізмів у живому мовленні, розповідайте, звідки Ви. Цікаво, де українська збереглася найкраще.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту, натисніть Ctrl+Enter і запропонуйте свій варіант.

Інші статті за темою

Рідковживані українські слова... Наскільки великий Ваш лексичний запас? Чи обмежується він тільки загальновживаною лексикою, чи Ви можете висловити усі відтінки почувань та ситуац...
Українські народні приказки... Коли людина знає багато народних приказок і вставляє їх у свою розмову, де вони доречні, її мовлення по-справжньому живе й барвисте. А Ви добре знай...
Рідковживані слова за творами Нечуя-Левицького... Чи добре Ви знаєте живу народну мову й українську класику? Пройдіть тест з 20 питань і дізнайтесь! Ваші шанси відповісти правильно зростають, якщо...
Чи добре Ви знаєте “Кайдашеву сім’ю... 140 років тому, у 1878-му був написаний один з найпопулярніших творів української класики - "Кайдашева сім'я". Ця повість стала справді народною, ...
Українські фразеологізми Українська мова дуже багата на всілякі влучні колоритні слівця та барвисті фрази. А Ви добре знаєте українські фразеологізми? Користуєтесь цим мов...

11 відповідей “Українські фразеологізми-2”

 1. Ірина сказав:

  Дякую за те, що є такий сайт. Я з Полтави, полтавка з діда-прадіда. В нашій родині всі говоримо українською. Але, нажаль, не можу цього сказати про всіх мешканців нашого міста.

  • Живи українською сказав:

   Приємно, що Вам подобається, намагаємось робити його цікавим. Дякую за пояснення, очевидно, міста всі в нас добряче зросійщені, хіба крім крайнього заходу.

 2. Вікторія сказав:

  Цікавий сайт, дякую. Я живу в передмісті Києва. В побуті спілкуюсь українською. Мамина родина бере свій початок з династії краківських священників, більшість родичів мешкають на Волині, батькова родина з Черкаської області.

  • Живи українською сказав:

   Дякую, Вікторіє! Справді приємно, що у Вашому регіоні ще зберігається жива народна мова.

 3. Світлана сказав:

  Дуже цікаво було на тестуванні.Будь ласка проводьте таке тестування частіше.Цитати з багатьох творів мені невідомі .бо за радянських часів вони у шкільних програмах не вивчались ,на жаль.

  • Живи українською сказав:

   Світлано, дуже рада, що Вам сподобалось! Частіше не обіцяю, але проводитимемо обов’язково!

 4. Сашко сказав:

  Мені дуже сподобалися тести”Українські народні приказки”,”Українські фразеологізми” та інші Я з Лисичанська,Луганська область.Але в дитинстві читав багато книжок українською.так виходило що всі книжки які мені подобалися були українською мовою

  • Живи українською сказав:

   Дуже цікаво! Тобто Ви так добре вивчили українську не в живому середовищі, а з книжок? Це справді чудово, вітаємо!

 5. Людмила сказав:

  Мої батьки з Лановецького району Тернопільської області. Майже всі фразеологізми можна почути від людей. Згадала дитинство, рідний край. Щастя Вам!

  • Живи українською сказав:

   Дякую, Людмило! Дуже приємно, що на заході все ж так добре зберігається жива мова! І Вам щасти!

 6. Любов сказав:

  Дякую за цікавий матеріал сайту.Сьогодні це дуже важливо і необхідно. Я родом із Полтавщини.Більше ,як 40 років ,живу на Донбасі,в маленькому шахтарському містечку Гірник.Мені дуже сподобалися Ваші тести, фразеологізми,рідковживані слова.Багато чого я використовую в спілкуванні, багато слів запам”ятала з дитинства,бо їх вживали мої батькі.В своєму спілкуванні часто використовую і прислів”я,І фразеологізми та цитати -якщо вони доречні. Дякую!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *